IH05EB5R0K
Vishay Dale
Producto No:
IH05EB5R0K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 5UH 14A 12 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 25A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 14 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.625" Dia x 0.875" L (15.88mm x 22.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Inductance 5 µH