IH10BQ100K
Vishay Dale
Producto No:
IH10BQ100K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 10UH 16A 12 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 19A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 16 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.635" Dia x 1.375" L (16.13mm x 34.93mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Inductance 10 µH