IH10BQ101K
Vishay Dale
Producto No:
IH10BQ101K
Descripción:
FIXED IND 100UH 10A 30 MOHM TH
En stock : 145
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.935" Dia x 1.625" L (23.75mm x 41.28mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 100 µH