IH10BQ680K
Vishay Dale
Producto No:
IH10BQ680K
Descripción:
FIXED IND 68UH 10A 27 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.935" Dia x 1.375" L (23.75mm x 34.93mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27mOhm Max
Inductance 68 µH