IH15BQ100K
Vishay Dale
Producto No:
IH15BQ100K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 10UH 20A 10 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 19A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 20 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.700" Dia x 1.687" L (17.78mm x 42.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 10 µH