IH15BQ270K
Vishay Dale
Producto No:
IH15BQ270K
Descripción:
FIXED IND 27UH 16A 15 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 14A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 16 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia x 1.375" L (25.40mm x 34.93mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Inductance 27 µH