IHB1BV3R3M
Vishay Dale
Producto No:
IHB1BV3R3M
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 11.6A 5 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.660" Dia (16.76mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5mOhm Max
Inductance 3.3 µH