IHB1EB220K
Vishay Dale
Producto No:
IHB1EB220K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 22UH 5.8A 20 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.660" Dia (16.76mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 22 µH