IHB2BV1R8M
Vishay Dale
Producto No:
IHB2BV1R8M
Descripción:
FIXED IND 1.8UH 17.4A 3 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 17.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.825" Dia (20.96mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3mOhm Max
Inductance 1.8 µH