IHB2EB182K
Vishay Dale
Producto No:
IHB2EB182K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 1.8MH 800MA 1.39OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.825" Dia (20.96mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.39Ohm Max
Inductance 1.8 mH