IHB4BV4R7M
Vishay Dale
Producto No:
IHB4BV4R7M
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 27.6A 3 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.030" (26.16mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 27.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.600" Dia (40.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3mOhm Max
Inductance 4.7 µH