IHB5BV123K
Vishay Dale
Producto No:
IHB5BV123K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 12MH 1.2A 1.92 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.450" (36.83mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.600" Dia (40.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.92Ohm Max
Inductance 12 mH