IHB5BV390K
Vishay Dale
Producto No:
IHB5BV390K
Descripción:
FIXED IND 39UH 16.2A 10 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.450" (36.83mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 16.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.600" Dia (40.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 39 µH