IHB6BV102K
Vishay Dale
Producto No:
IHB6BV102K
Descripción:
FIXED IND 1MH 5.1A 143 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 143mOhm Max
Inductance 1 mH