IHB6BV122K
Vishay Dale
Producto No:
IHB6BV122K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 1.2MH 4.9A 156 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 1.2 mH