IHD1BH122L
Vishay Dale
Producto No:
IHD1BH122L
Descripción:
FIXED IND 1.2MH 310MA 2.55OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 210mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.55Ohm Max
Inductance 1.2 mH