IHD1BH472L
Vishay Dale
Producto No:
IHD1BH472L
Descripción:
FIXED IND 4.7MH 160MA 10.1OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 110mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.1Ohm Max
Inductance 4.7 mH