IHD1BH8R2L
Vishay Dale
Producto No:
IHD1BH8R2L
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 3A 28 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Inductance 8.2 µH