IHD1ER272L
Vishay Dale
Producto No:
IHD1ER272L
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 2.7MH 210MA 5.8 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 140mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.8Ohm Max
Inductance 2.7 mH