IHD1NA6R8L
Vishay Dale
Producto No:
IHD1NA6R8L
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 3.1A 26 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Inductance 6.8 µH