IHD1RR120L
Vishay Dale
Producto No:
IHD1RR120L
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 12UH 2.6A 37 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 37mOhm Max
Inductance 12 µH