IHD1RR1R8L
Vishay Dale
Producto No:
IHD1RR1R8L
Descripción:
FIXED IND 1.8UH 4.6A 12 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Inductance 1.8 µH