IHD3ER391L
Vishay Dale
Producto No:
IHD3ER391L
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 390UH 1.6A 288 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 880mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 288mOhm Max
Inductance 390 µH