IHD3ER472L
Vishay Dale
Producto No:
IHD3ER472L
Descripción:
FIXED IND 4.7MH 400MA 3.79OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 260mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.79Ohm Max
Inductance 4.7 mH