Hogar / Fixed Inductors / IHDF1300AEEH3R3K1A
minImg
IHDF1300AEEH3R3K1A
Vishay Dale
Producto No:
IHDF1300AEEH3R3K1A
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 59A 1.11MOHM TH
En stock : 212
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 112A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.606" (15.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 59 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.299" L x 1.173" W (33.00mm x 29.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.11mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series IHDF-1300AE-1A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz