Hogar / Fixed Inductors / IHDM1008BCEV100M30
minImg
IHDM1008BCEV100M30
Vishay Dale
Producto No:
IHDM1008BCEV100M30
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Vertical, 2 PC Pin
Descripción:
FIXED IND 10UH 30A 2 MOHM TH
En stock : 195
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 180°C
Current - Saturation (Isat) 68A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.896" (22.75mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 40 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.005" L x 0.816" W (25.53mm x 20.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Vertical, 2 PC Pin
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2mOhm Max
Inductance 10 µH
Series IHDM-1008BC-x0
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Vertical, 2 PC Pin
Frequency - Self Resonant 22MHz