Hogar / Fixed Inductors / IHDM1008BCEV2R2M20
minImg
IHDM1008BCEV2R2M20
Vishay Dale
Producto No:
IHDM1008BCEV2R2M20
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Vertical, 2 PC Pin
Descripción:
HIGH CURRENT THROUGH-HOLE INDUCT
En stock : 134
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 180°C
Current - Saturation (Isat) 204A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.896" (22.75mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 63 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.005" L x 0.816" W (25.53mm x 20.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Vertical, 2 PC Pin
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.7mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series IHDM-1008BC-x0
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Vertical, 2 PC Pin
Frequency - Self Resonant 69MHz