Hogar / Fixed Inductors / IHDM1008BCEV2R2M3A
minImg
IHDM1008BCEV2R2M3A
Vishay Dale
Producto No:
IHDM1008BCEV2R2M3A
Descripción:
IHDM1008BC-3A 2.2 UH 20% EV
En stock : 113
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 180°C
Current - Saturation (Isat) 110A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.896" (22.75mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 70 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.005" L x 0.816" W (25.53mm x 20.73mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.4mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series IHDM-1008BC-3A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 45MHz