Hogar / Fixed Inductors / IHDM1107BBEV6R2M30
minImg
IHDM1107BBEV6R2M30
Vishay Dale
Producto No:
IHDM1107BBEV6R2M30
Descripción:
FG, IHDM-1107BB-30 6.2H 20%
En stock : 364
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Current - Saturation (Isat) 91A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 56 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.055" L x 0.705" W (26.80mm x 17.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3mOhm Max
Inductance 6.2 µH
Series IHDM-1107BB-30
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 25MHz