Hogar / Fixed Inductors / IHLE2020CDER4R7M5A
minImg
IHLE2020CDER4R7M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHLE2020CDER4R7M5A
Descripción:
IHLE-2020CD-5A 4.7 20% ER E3
En stock : 865
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.135" (3.43mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 78.3mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series IHLE-2020CD-5A
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 23.8MHz