Hogar / Fixed Inductors / IHLE4040DDER100M5A
minImg
IHLE4040DDER100M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHLE4040DDER100M5A
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
IHLE-4040DD-5A 10 20% ER E3
En stock : 1070
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 8.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.174" (4.42mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.430" L x 0.426" W (10.92mm x 10.82mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 33.06mOhm Max
Inductance 10 µH
Series IHLE-4040DD-5A
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11.5MHz