Hogar / Fixed Inductors / IHLE4040DDER4R7M5A
minImg
IHLE4040DDER4R7M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHLE4040DDER4R7M5A
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 9.8A 15.32 MOHM
En stock : 886
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 9.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.426" L x 0.426" W (10.82mm x 10.82mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 15.32mOhm Max
Inductance 4.7 µH