Hogar / Fixed Inductors / IHLE4040DDER6R8M5A
minImg
IHLE4040DDER6R8M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHLE4040DDER6R8M5A
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
4040
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 9.1A 22.36 MOHM
En stock : 538
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.426" L x 0.426" W (10.82mm x 10.82mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 4040
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 22.36mOhm Max
Inductance 6.8 µH