Hogar / Fixed Inductors / IHLE4040DDEW150M5A
minImg
IHLE4040DDEW150M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHLE4040DDEW150M5A
Descripción:
IHLE-4040DD-5A 15 20% ER E3
En stock : 600
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 7.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.174" (4.42mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.430" L x 0.426" W (10.92mm x 10.82mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 50.29mOhm Max
Inductance 15 µH
Series IHLE-4040DDEW-5A
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10.4MHz