Hogar / Fixed Inductors / IHLE5050FHER3R3M5A
minImg
IHLE5050FHER3R3M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHLE5050FHER3R3M5A
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 20.2A 5.44 MOHM
En stock : 235
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 16.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 20.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.550" L x 0.535" W (13.97mm x 13.59mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.44mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series IHLE-5050FH-5A
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17.8MHz