Hogar / Fixed Inductors / IHLP1212ABEV1R0MA1
minImg
IHLP1212ABEV1R0MA1
Vishay Dale
Producto No:
IHLP1212ABEV1R0MA1
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
IHLP-1212AB-A1 1.0 20% EV E3
En stock : 2880
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.85A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.13 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.130" W (3.56mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 53.72mOhm Max
Inductance 1 µH
Series IHLP-1212AB-A1
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 86MHz