Hogar / Fixed Inductors / IHLP1212BZEV1R2M5A
minImg
IHLP1212BZEV1R2M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHLP1212BZEV1R2M5A
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 4.78A 38.99MOHM
En stock : 6700
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 2.97A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.78 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.130" W (3.56mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 38.99mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series IHLP
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 67MHz