Hogar / Fixed Inductors / IHLP1616BZER3R3M51
minImg
IHLP1616BZER3R3M51
Vishay Dale
Producto No:
IHLP1616BZER3R3M51
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 3.5 A 83.1 MOHM
En stock : 7958
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 83.1mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series IHLP-1616BZ-51
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz