Hogar / Fixed Inductors / IHLP1616BZET2R2M01
minImg
IHLP1616BZET2R2M01
Vishay Dale
Producto No:
IHLP1616BZET2R2M01
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 2.85A 90MOHM SMD
En stock : 100
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.85 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series IHLP-1616BZ-01
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 39MHz