Hogar / Fixed Inductors / IHLP2525AHER2R5M01
minImg
IHLP2525AHER2R5M01
Vishay Dale
Producto No:
IHLP2525AHER2R5M01
Descripción:
FIXED IND 2.5UH 3.5A 52.4MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52.4mOhm Max
Inductance 2.5 µH