Hogar / Fixed Inductors / IHLP3232CZER4R7M01
minImg
IHLP3232CZER4R7M01
Vishay Dale
Producto No:
IHLP3232CZER4R7M01
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 6.6A 34.2MOHM SM
En stock : 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34.2mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series IHLP-3232CZ-01
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 25MHz