Hogar / Fixed Inductors / IHLP4040DZET100M11
minImg
IHLP4040DZET100M11
Vishay Dale
Producto No:
IHLP4040DZET100M11
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
4040
Descripción:
FIXED IND 10UH 7.5A 30.5MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4040
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30.5mOhm Max
Inductance 10 µH