Hogar / Fixed Inductors / IHLP4040EDER150M5A
minImg
IHLP4040EDER150M5A
Vishay Dale
Producto No:
IHLP4040EDER150M5A
4040
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 15UH 6.5A 39.27MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 5.17A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 4040
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 39.27mOhm Max
Inductance 15 µH
Series IHLP-4040ED-5A
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8.17MHz