Hogar / Fixed Inductors / IHLW5050CEER8R2M01
minImg
IHLW5050CEER8R2M01
Vishay Dale
Producto No:
IHLW5050CEER8R2M01
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 8.5A 28 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Inductance 8.2 µH