IHSM3825EB101L
Vishay Dale
Producto No:
IHSM3825EB101L
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 100UH 480MA 1.44OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.44Ohm Max
Inductance 100 µH