IHSM4825ER390L
Vishay Dale
Producto No:
IHSM4825ER390L
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 39UH 1.19A 315MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.19 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 315mOhm Max
Inductance 39 µH