IHSM4825RE100K
Vishay Dale
Producto No:
IHSM4825RE100K
Descripción:
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 71mOhm Max
Inductance 10 µH