IHSM5832ER4R7L
Vishay Dale
Producto No:
IHSM5832ER4R7L
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 7.4A 23 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 7.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Inductance 4.7 µH