IHSM5832PJ392L
Vishay Dale
Producto No:
IHSM5832PJ392L
Descripción:
FIXED IND 3.9MH 160MA 20.74 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 110mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20.74Ohm Max
Inductance 3.9 mH