IHSM7832PJ180L
Vishay Dale
Producto No:
IHSM7832PJ180L
Descripción:
FIXED IND 18UH 4.2A 47 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Inductance 18 µH